wtorek, 3 stycznia 2017

Polska Warrior

Polska Warrior zwiastun
Kiedy jesienią zaproszono nas najpierw na casting, a po pozytywnej selekcji na nagranie, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać po zdawkowej wymianie maili wokół „dubbingu do bajki”.
Jak się szybko okazało tej bajki jeszcze nie było. Nie było  ani rysunku, ani
nawet dialogów postaci, które mięliśmy grać, tylko jakiś zarys, ramowy koncept w oparciu o główną fabułę Polska Warrior.
Siedliśmy wi
ęc w studio, ja, Hub i Cechu i – z minuty na minutę coraz większą ochotą i śmiechem – podrzucaliśmy reżyserowi, scenarzyście i dźwiękowcowi jakieś polskie teksty, jakieś holendersko brzmiące wyrazy, lub szumnie szeleszcząco polskie zdania niderlandzkie. No i – zt czego jestem szczególnie dumny – zaryczeliśmy polskie piosenki. Miało być i biesiadnie i rycersko, i dumka i disco polo – jak chciał reżyser.

Bajka po holendersku, koledzy taty Erika – po polsku. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami….

Polska Warrior w holenderskiej TV

Premiera filmu odbyła się 4-go stycznia o 17.55 w programie ZAPP na kanale NPO3
Film do zobaczenia w chwili obecnej na stronie NPO3: http://www.npo.nl/zappbios-kort/04-01-2017/VPWON_1257596

Treść filmu

Eryk Kaminski, to chłopiec, mieszkający ze swym tatą i trzema polskimi przyjaciółmi w małym mieszkaniu pewnego holenderskiego miasta. Ukryty pod avatarem Polska Warrior, Eryk jest niekwestionowanym bohaterem w grze Goldhunter, jednak w rzeczywistym świecie dużo trudniej jest być bohaterem. Jego towarzyszka gry, Laura, pomaga mu jednak odkryć, jak wykorzystać jego umiejętności wirtualne w ‘realu’. Dzięki temu Eryk jest w stanie przeciwstawić się swemu dominującemu ojcu.

W filmie bohaterom głosów użyczyli między innymi znani z produkcji teatralnych w Hadze: Wojtek Cecherz, Hubert Hanusiak i Tomek Włodarski.

Polska Warrior to animowana opowieść o lękach, miłości i bohaterstwie. Film w języku holenderskim i polskim. Świetna zabawa dla dzieci (8-12) i ich rodziców.

1 komentarz:

 1. Film do zobaczenia na dziś dzień na stronie NPO3: http://www.npo.nl/zappbios-kort/04-01-2017/VPWON_1257596

  W skrócie:
  1) jak dla mnie (choć nie jestem pewnie obiektywny) bardzo ciekawa historia z pozytytwnym polsko-holenderskim akcentem;
  2)dialogi polskie dość okrojone (w porównaniu z materiałem, który zarejstrowalismy, ale glosy rozpoznawalne;
  3) dialogi holenderskie Eryk i tata Eryka to oczywiście głosy aktorów holenderskich naśladujących naszą wymowę przy czytaniu scenariusza

  no i w końcu ale z podkreśleniem...
  4) "W stepie szerokim" to nasz największy wkład. Na tym etapie produkcji, w którym wkroczyliśmy, nie było jeszcze nawet mowy o muzyce. Propozycja wyszła od naszej trojki (jak pisałem w powyższym poście). I ciesze się bardzo z tego wyboru, gdyż utwór świetnie wpisuje się i podkreśla klimat, przywołuje wspomnienia, no i jestem dumny jak cholera, ze wnieśliśmy właśnie tę piosenkę jako leidsmotief do filmu!

  Jak zapewnił mnie reżyser - film bierze udział w międzynarodowym festiwalu animowanych filmów dla dzieci \9gdzie i kiedy - dam znać)

  OdpowiedzUsuń